Güvercinlik vadisi

Guvercinlik Vadisi

Güvercinlik Vadisi

Tarih boyunca farklı kültürlerin bir araya geldiği Kapadokya, bu özelliğiyle Türkiye’de bir turizm merkezidir. Kapadokya yeşil tur gibi hizmetler, hem bölgeyi tanıtmak, hem de tatili güzel şekilde sonlandırmak için güzel seçenekler sunmaktadır. Bunun da etkisiyle her sene gerek yerli, gerek yabancı pek çok konuk, burayı ziyaret etmektedir.

Bu kapsamda tur hizmetleri sunan firmamız, verdiği Kapadokya yeşil tur hizmetleriyle size güzel dakikalar yaşatmaktadır. Derinkuyu gibi tarihi yerlerden, eşsiz vadilere kadar lokasyonlar vardır. Bunların hepsi şöyledir;

  1. Göreme Panorama
  2. Derinkuyu Yer Altı Şehri
  3. Ihlara Vadisi
  4. Belisırma
  5. Selime Kalesi ve Manastırı
  6. Güvercinlik Vadisi

Destinasyonlarımız, standart olmakla birlikte, öneriler yapılırsa yeni konumlar eklenmektedir. Tüm konuklar, doğruca otellerinden tarafımızdan alınmaktadır. Saat sabah 10:00 olmakla beraber, tura katılanların isterse saatlerde oynama yapılmaktadır. Kapadokya yeşil tur, bilgili ve uzman rehberler ile tatilinize anlam katmaktadır.

Tur yer altından, yürüyüşlere kadar farklı aktivitelere tanıklık etmektedir. Bu nedenle hareket etmenizi kolaylaştırması adına rahat giyinmeniz önerilmektedir.

Güvercinlik Vadisi Seyahati

Güvercinlik Vadisi, Üçhisar’dan Göreme’ye dek 4 km uzunluğunda bir bölgedir. Adını, tahmin edilebileceği üzere güvercinlerden almaktadır. Buraya çok sayıda güvercin yuva yapmıştır. Burada yaşayan halk, yüzyıllar boyunca onları beslemiştir. Ayrıca onların gübrelerini üzümlerde, yumurtalarını da fresk yapmak için alçılarda tercih etmiştir.

Vadi, bu tarihi anlamı haricinde doğal güzelliklere de ev sahipliği yapmaktadır. Zira içerisinde, 15m yukarıdan akmakta olan şelale mevcuttur. Bölgenin bazı yerlere olan uzaklığı şöyledir;

  1. Üçhisar 1.1 kilometre
  2. Göreme 5.5 kilometre
  3. Avanos 13,2 kilometre
  4. Ürgüp 12.9 kilometre

Yaz ve kış aylarında farklı manzaralar ile sizi karşılayan Güvercinlik Vadisi, mükemmel bir fotoğraf karesini andırmaktadır. Destinasyonlar arasında oldukça popüler olup, yerli ve yabancı konuklar sık bir şekilde tercih etmektedir.

Bu nedenle her turizm sezonunda turlarımız, oldukça kısa sürede dolmaktadır. Eğer tatilinizi daha anlamlı hale getirmek ve unutmamak istiyorsanız, rezarvasyonlarınızı önceden yaptırmanız tavsiye edilmektedir. Tur firmamızla irtibat haleline geçerek, merak ettiğiniz konuları sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir